Titulní obrázek

Koncern VW vyrobil v Číně přes půl milionu škodovek

V Šanghaji, v koncernovém podniku VW, sjelo z výrobní linky už přes pět set tisíc automobilů Škoda. Poptávka je neustále velmi vysoká.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Škoda v Číně působí od poloviny roku 2007 a již zde vyrobila přes půl milionu automobilů. V minulém roce se podařilo na zdejším trhu, kam vozy Škoda zde vyrobené míří, prodat 180 000 aut, čímž se z rostoucí Číny stalo největší odbytiště pro značku Škoda. Automobilka počítá s tím, že právě díky Číně by mohla již v roce 2018 vyrábět přes 1,5 milionu aut ročně.

Od roku 2013 se bude v Číně vyrábět i SUV Škoda Yeti a výrobce posílí i svou prodejní síť. Současný počet přibližně tří stovek dealerů se má do dvou let zdvojnásobit. V současné době se v čínském závodě Shanghai Volkswagen vyrábí vedle populární Octavie i Fabia a velký Superb.