Titulní obrázek

Šanghaj: Volkswagen crossblue coupe

Na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji se Volkswagen chlubí se žhavou novinkou - konceptem CrossBlue Coupe. A jak vypadá budoucí konkurence pro tradiční Range Rover Evoque?

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Koncept CrossBlue si za pár dní odbude premiéru na autosalonu v Šanghaji. Hlavní tvář tvoří úzké světlomety navazující na mřížku chladiče a dva zvýrazněné nasávací otvory po stranách. Dynamiku auta zvýrazňuje ostrá linie na straně a hliníkové doplňky kolem dokola. Celé dílo už jen dokresluje decentní spoiler na zádi a dvojice výfuků v zadním nárazníku, které nejsou jen pro parádu. Kokpit bez okolků naznačuje, čeho se dočkáme v sériové verzi.

Jednoduchý a promyšlený interiér je u aut z Wolfsburgu očekávatelný, designově jde o další krok kupředu od povedeného Touaregu. Všemu vévodí velký displej navigace a zábavního systému, který bude mít nejspíš i na starosti všechny přidružené systémy, protože tlačítek je celkově v interiéru velmi málo. 

O pohon se bude zřejmě starat přeplňovaný šestiválec v kombinaci s dvojicí elektromotorů. Celkový výkon se odhaduje na 415 koní, zrychlení z klidu na stovku by nemělo trvat déle, než 5,9 sekundy. To všechno při průměrné spotřebě 3 l/100 km a možnosti ujet až 33 kilometrů jen na akumulátory.