Titulní obrázek

Volkswagen Amarok R-Style

Německá automobilka Volkswagen již nějakou dobu pracovala na změně modelu Golf GTI a Amarok R-Style. Na co se můžeme u novinek těšit?

Volkswagen Amarok R-Style přestavěný na stylový pickup zůstal neprávem ve stínu studie Design Vision GTI s výkonem přes pět set koní. Podle prvních fotografií nejen, že vypadá k světu, ale především má oproti Golfu reálnou šanci dostat se do výroby.

Studie dostala grafitová kola o rozměru dvaadvaceti palců s pneumatikami 295/35. Aby se tahle výbava vůbec vešla na auto, musely se blatníky rozšířit o 60 milimetrů. Jen to by na tuningový festival bylo málo, tím ale lidé z Volkswagenu rozhodně neskončili. U auta vyměnili nárazníky, prahy, ale třeba i zrcátka, a přesunuli se do interiéru.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Oblékli ho do nového hávu po vzoru Golfu GTI, takže nechybí sportovní volant, anatomické sedačky a spousta hliníku. Na samotném vrcholu palubní desky se objevila trojice budíků, ale jejich účel nám zůstal zapovězen. O úhlu stoupání nebo náklonu auta se vzhledem ke sportovním nárazníkům a sníženému podvozku nedá mluvit, takže nejspíš půjde o teplotu, tlak oleje a tlak turbodmychadla.

Pod kapotou se totiž nachází vidlicový šestiválec 3.0 V6 TDI s výkonem 272 koní a 600 Nm. S osmistupňovou automatickou převodovkou se dokáže rozjet na stovku za 7,9 sekundy a bude pokračovat až do rychlosti, jakou mu aerodynamický odpor dovolí.