Titulní obrázek

Volkswagen rozšíří řadu Passat

Automobilka Volkswagen obohatí nabídku modelové řady Passat. Novinka se nebude jmenovat Passat, ale CC. Modelu se však dočkáme až v roce 2015.

K současným čtyřem modelům Volkswagenu Passat přibude ještě jeden. Vedle klasického sedanu, kombíku Variant, přizvednutého Alltracku a trochu odlišného "čtyřdveřového kupé" CC přibude ještě kombík Shooting Brake.

Nový model Volkswagen CC Shooting Brake bude založen na modelu CC a podobně jako větší Mercedes CLS nabídne především více stylu a unikátní prvky výbavy, které třeba obyčejný kombík Passat Variant mít nebude.

Nový Volkswagen Passat bude založen na platformě MQB, která je velmi variabilní a umožní použít i pohon všech kol 4Motion. Jinak bude auto standardně předokolka s motory umístěnými vpředu napříč.

Díky nižší hmotnosti bude mít nový Passat samozřejmě nižší spotřebu a emise, ale měl by se i lépe ovládat. Lehčí bude i přes to, že naroste do délky, dlouhý bude asi 4,9 metru a v kufru se očekává 570 litrů volného místa v základním uspořádání.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Vedle motorů 1.4 TSI a 1.8 TSI se počítá i s jednotkami 2.0 TDI o čtyřech různých variantách. Nový Passat také možná přijde o šestiválec a nahradí ho motor 2.0 TSI o výkonu až 300 koní.