Titulní obrázek

Automobilkka Volkswagen zvyšuje platy svým zaměstnancům

Zaměstnanci největší německé automobilky Volkswagen budou dostávat vyšší platy. Dohodla se tak společnost s odborovou organizací IG Metall. Platy se zvýší až o 4,3 procenta, to odpovídá i nárustu, který byl dohodnut i v jiných oblastech.

Podle Hartmuta Meina, vyjednavače odborářů, je to přijatelný a dobrý kompromis. Již v pátek 1. června začnou platit nové mzdové podmínky. Mimo jiné, s novými podmínkami přijdou volná pracovní místa pro více než 3000 lidí na dobu určitou.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

97.000 lidí, které zaměstnává firma ve svých závodech v Německu, bude potěšena svou vyšší vyplatní páskou. Jednání, na kterém se domlouvala nová smlouva mezi automobilkou a odboráři, trvala celou noc. Zaměstnance německé společnosti totiž nejdříve žádali větší nárust mezd, které dojednal IG Metall ostatním zaměstnancům. Ty poté přistoupili na tytéž podmínky, které byly dohodnuty již 19. května.

Smlouva se bude týkat 3,6 milionu pracovníků v německém průmyslu. Rozšíří se i do automobilek Daimler a BMW. Vlivem rostoucí kolísavosti finančních trhů a pomalejšímu růstu evropské ekonomiky se bohužel nezmenší tlak, kterému je automobilka Volkswagen vystavena. A to ani zvýšením platů.