Titulní obrázek

Premiéra nového VW Golf VII přijde dříve, než jsme čekali

Zahájení výroby sedmé generace Volkswagenu Golf začalo na začátku letošního srpna. Premiéra byla naplánována na přelom září a října, tedy na pařížském autosalonu. Kde jinde. Nyní však německý deník Wolfsburger Allgemeine Zeitung přišel s nečekanou novinkou. Premiéru bude mít model již na začátku září. A kde? V Nové národní galerii v Berlíně.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Právě zde se má 4. září uskutečnit speciální akce, při níž bude nový Golf odhalen. Ve stejný den se očekává i zveřejní prvních oficiálních fotografií a informací o technice. Výroba má probíhat ve dvou německých závodech – ve městech Wolfsburg a Zwickau. Obě továrny využijí třítýdenních letních prázdnin k převedení výrobních procesů na zavedení stavby aut s novou modulární platformou MQB. Golf VII bude druhým koncernovým sériovým vozem, který tuto platformu použije. První bylo Audi A3 třetí generace, krátce po Golfu bude následovat i nová Škoda Octavia.

Ta se má dle plánů mladoboleslavské automobilky začít vyrábět v listopadu. K pohonu nové generace Volkswagenu Golf mají sloužit přeplňované vznětové a zážehové motory. V případě benzinových jednotek budou základ nabídky představovat motory 1,2 TSI a 1,4 TSI. Ten bude k dispozici i ve verzi s vypínáním dvou válců. Vrchol nabídky bude i u nové generace představovat Golf GTI s motorem 2,0 TSI a nad ním umístěný Golf R s pohonem všech kol.

Kromě těchto sportovně laděných verzí nabídne Volkswagen i verze s hybridním pohonem a také elektrický Golf. V polovině září Volkswagen zahájí k novému Golfu školení pro prodejce a servisy. V Evropě se tento automobil začne prodávat v listopadu po představení širší veřejnosti na autosalonu v Paříži pořádaném od 29. září do 13. října.