Titulní obrázek

Scirocco GTS se představí na autosalonu v Lipsku

Scirocco GTS bude mít svou premiéru na autosalonu v Lipsku. Třicetileté výročí druhé generace stejnojmenného modelu bude náležitě oslaveno.

V tomto období se setkáváme s mnoha oslavami výročí automobilek. Nejdříve Renault Alpine, a teď je to tedy Scirocco. Druhá generace již oslaví 30 let. A tak si německá automobilka Volkswagen nachystala jedinečnou edici. Ta bude mít svůj první debut 2. - 10. června na probíhajícím autosalonu v Lipsku.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

A jak bude vypadat? Rychlé pruhy budou od kapoty až po víko kufru charakterizovat vůz. Velký nápis Turbo chybí, ten by odpovídal přeplněnému zážehovému dvoulitru pod kapotou. Bude mít svých 210 koní. Kdyby to někomu přišlo málo v nabídce společnost poskytla Volkswagen Scirocco R. Edice je originální hlavně speciálními nárazníky, s novými disky Thunder, pod kterými se jsou červeně lakované brzdové třmeny.

Interiérem je podobný svému předchůdci hlavně v červeném lemování a několika detaily. Jinak je v černé kůži.