Titulní obrázek

Volkswagen Eos je u konce

Automobilka Volkswagen se rozhodla ukončit výrobu modelu Eos. Současná generace je tak poslední. Společnost by se nyní chtěla spíše zaměřit na vozy s látkovou střechou, Eos má totiž plechovou.

Kabriolet s pevnou skládací střechou se pro Volkswagen ukázal jako krok špatným směrem. Automobilka vidí potenciál ve větším autě s látkovou střechou.

Současná generace Volkswagenu Eos je již poslední. Přímý nástupce se totiž nechystá, Volkswagen to vidí jako slepou vývojovou větev, a to především kvůli jeho plechové střeše. Máte sice výhodu, že se vám do auta nikdo nevloupá za pomoci kapesního nožíku, na druhou stranu s sebou táhnete spoustu kilogramů navíc.

Látková střecha zažívá v posledních letech renesanci a objevuje se čím dál častěji. Objeví i v plánovaném Volkswagenu, který nabídne otevřené nebe namísto Eosu. Do té doby budou v nabídce Volkswagenu kabriolety jen dva - předchozí generace Volkswagenu Golf 6 Cabriolet a čerstvý Volkswagen Beetle Cabrio.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Prozatím se nám podařilo zjistit, že připravovaný kabriolet bude pro čtyři cestující "běžného vzrůstu", tedy něco na způsob Mercedesu třídy E nebo Audi A5, jen za lidovější cenu. Něco takového na trhu opravdu není, jestli si novinku zákazníci oblíbí, zatím zůstává otázkou.