Titulní obrázek

Volkswagen Golf CC

V roce 2015 dorazí na automobilový trh novinka značky Volkswagen Golf CC. Tímto vozem však začne ohrožovat prozatím nedokončený Mercedes CLA.

Volkswagen se rozhodl konkurovat proti připravovanému Mercedesu CLA. Nový model by měl dorazit pod jménem Golf CC ale něco jako "Golf s batohem" nečekejte, vzhledově se k němu vůbec nebude hlásit. Má být mnohem stylovější, podobně jako je to vidět u Passatu a Volkswagenu CC.

Podvozkem se ale příliš lišit nebude, nanejvýš se trochu změní rozvor kvůli prostoru na zadních sedadlech. Narozdíl od příbuzné Jetty bude Golf CC minimálně v jednom ohledu praktičtější. Bude to liftback, takže do kufru naložíte i něco většího, což se vždycky hodí.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Paleta motorů ve srovnání s Golfem lehce prořídne, k dispozici budou jen silnější motory, počínaje zážehovým 1.4 TFSI s výkonem 120 koní, v nabídce ale bude i dvoulitrový turbodiesel o výkonu 148 koní.

Do prodeje dorazí v roce 2015, poté bude následovat i rychlá verzi GTI, která si to rozdá s Mercedesem CLA 45 AMG a Audi S3 sedan.