Titulní obrázek

Volkswagen Golf VII.

Na právě probíhajícím autosalonu v Paříži je velkým favoritem bezesporu Volkswagen Golf sedmé generace. Oproti předchozí generaci ztratil 100 kilogramů. V roce 2014 přijde na řadu plug-in hybrid. Tedy máme se na co těšit.

Vývojáři dokázali snížit u nového Golfu 7 hmotnost až o 100 kilogramů. Nejvíc se uspořilo na karosérii. Na motoru, převodovce až do kabelového svazku ušetřili ještě čtyři kilogramy. Instrukce byly jasné, musela se zredukovat spotřeba vozu, což se v kombinaci s dalšími technickými vylepšeními včetně snížení světlé výšky povedlo v průměru o pětinu oproti předchozí generaci. Nová sedmá kromě tradičních trumfů v podobě spolehlivosti, solidnosti a nadčasového stylu bude oslovovat důrazem na ekologii a úspornost, ale bez výraznějšího omezování výkonu. 

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

U Volkswagenu odlišili tuhle „ekoúpravu“ konvenčního modelu s vynikající spotřebou modrou, nikoli zelenou barvou. „BlueMotion se spotřebou 3,2 litru, který na český trh přijde v létě příštího roku, má motor 1.6, diesel se 110 koňmi. Doposud konzervativní model vůči novým technologiím pohonů aut Volkswagen Golf se v případě sedmé generace mění a půjde s dobou. Takže bude nejen elektro golf, ale i hybridní golf s možností dobíjení ze zásuvky. 

V roce 2014 přijde na řadu plug-in hybrid. Vzdálenost by měla být kolem 50 až 80 kilometrů čistě na elektřinu. Dál je možné na benzín ujet 700 až 800 kilometrů. Elektro golf, který má mít dojezd vyšší než současné elektromobily, tedy rozhodně víc než sto kilometrů, doplní nabídku Volkswagenu v podstatě ve stejnou dobu jako hybrid. Elektrický golf se v Německu objeví na sklonku roku 2013. V České republice v prvním čtvrtletí roku 2014.

U sedmé generace bude mít automobilka v základním provedení za bezmála 340 tisíc korun celkem bohatou výbavu orientovanou hlavně na bezpečnost posádky.