Titulní obrázek

Volkswagen obvinil Suzuki z porušování dohody o spolupráci

Německá automobilka Volkswagen obvinila Suzuki z porušování jejich téměř dva roky staré dohody o spolupráci. Současně poskytla svému japonskému partnerovi několik týdnů na vyřešení situace. Suzuki se nedávno dohodla s italským Fiatem, že od něj bude odebírat naftové motory.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Volkswagen ve víkendovém prohlášení uvedl, že považuje tuto dohodu za porušení smluvních vztahů. Mluvčí automobilky dodal, že podniknuté kroky neznamenají konec spolupráce, a Volkswagen má stále zájem v alianci pokračovat. Volkswagen rovněž podle mluvčího nemá v zájmu prodat nebo snížit svůj podíl v Suzuki. Volkswagen se dohodl na koupi podílu 19,9 procenta v Suzuki v prosinci 2009 v rámci strategické dohody o partnerství, napsala agentura Reuters. Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Do konce roku 2018 se chce firma stát největším výrobcem automobilů na světě.