Titulní obrázek

Volkswagen překvapuje novinkami

Automobilka Volkswagen si do svého stánku na autosalon v Ženevě připravil i nejrychlejší variantu otevřeného modelu Golf. Navíc nedávno v Chicagu představil Beetle GSR vybavený silným benzinovým motorem.

Jen 3500 kusů speciální limitované edice vznikne pro Volkswagen Beetle. Vůz dostal přídomek GSR, který znamená Gelb-Schwarze Renner, nebo-li žluto-černá střela. Designéři si propůjčili označení od starého Brouka, konkrétně verze 1303 S. Ta vyjela na silnice přesně před čtyřiceti lety.

Stejně jako u legendárního předchůdce má i Beetle GSR žlutou karoserii. Kapoty a nárazníky Brouka z roku 1973 byly lakovány matně černou barvou. Vzhled završovaly černé ozdobné lišty pod bočními okny a černo-žluté boční pruhy nad bočními prahy. I u nového modelu Beetle GSR jsou černé kapoty, ale navíc také střecha a kryty vnějších zpětných zrcátek.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Před 40 lety postačoval Brouku výkon jen 50 koní. Nový Beetle GSR je poháněný čtyřválcovým motorem o výkonu 155 kW/210 k, proto zrychlí z klidu na 100 km/h za 7,3 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 229 km/h. Točivý moment má hodnotu 280 Nm.Průměrná spotřeba benzinu je 7,3 l/100 km. Nový Beetle GSR se bude dodávat se šestistupňovou mechanickou převodovkou, kterou může na přání nahradit šestistupňový dvouspojkový automat DSG.