Titulní obrázek

Volkswagen Taigun

S novým konceptem crossoveru přišla automobilka Volkswagen na autosalonu v brazilském Sao Paulu. Model nese název Taigun, nepřipomíná Vám to něco?

Zdá se, že si u Volkswagenu s názvy svých modelů příliš hlavu nelámou. Nebo chtějí zaujmout humornou formou. Koncept, který právě předvedli v Brazílii, se totiž jmenuje Taigun. Jeho název evidentně vznikl jen přeházením písmen ve slově Tiguan.Taigun je ale ještě menší než kompaktní Tiguan. Spadá do kategorie malých crossoverů, které by měly zaujmout hlavně ve městě bydlící řidiče zakládající si na zajímavém vzhledu svého vozu.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Novinka se půjčila linie od většího sourozence. Nabízí ale několik zajímavostí včetně kliky zabudované do sloupku dveří v druhé řadě. Přesně takové řešení má i Nissan Juke. Zatím co Japonec ale sází na atmosférický čtyřválec, Taigun se na autosalonu v Sao Paulu pochlubil moderním tříválcovým benzinovým motorem. Je vybaven přímým vstřikováním a turbodmychadlem, což znamená, že na jednu stranu nabídne slušnou dynamiku, na druhou zvládne šetřit palivo.