Titulní obrázek

Volkswagen už nechce další automobilky

Německý gigant Volkswagen oznámil, že rozšiřovat svou působnost nebude. Samozřejmě, některé automobilky považuje za velmi lákavé, ovšem nyní má plné ruce práce. Za několik let totiž odkoupil řadu automobilek. V současné době má však největší problémy se španělkou automobilkou Seat.

Koncern Volkswagen Group se za několik let rozrostl o velké množství automobilek, včetně Škody, Porsche nebo Bugatti. Skoro už to vypadalo, že všechny auta budou Volkswageny. Nedávno ale vedení konstatovalo, že už žádné další značky nechce.

Pod křídly velikána je momentálně tucet značek a nejspíš to tak nějakou dobu zůstane. I když nedávno se v médiích objevovaly informace o tom, že by měla německá automobilka zájem o odkoupení Alfy Romeo, nic takového se nekoná. Pro Volkswagen je prý Alfa Romeo zajímavou značkou, ale mají plné ruce práce s tím, co už mají. 

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Trnem v oku je však pro koncern španělská automobilka Seat. Od roku 2008 zaznamenala ztrátu ve výši zhruba jedné miliardy a aby se alespoň částečně vyplatila továrna v katalánském závodě, vyrábí se zde i Audi Q3. Veškeré pohledy se momentálně upírají na prodeje nové Ibizy a nového Leonu, které určí, jakým směrem se automobilka vydá.