Titulní obrázek

VW Jetta Hybrid pokořil stávající rekord na pláních v Bonneville

Na solných pláních v Bonneville zajel hybridní Volkswagen Jetta neuvěřitelný nový rychlostní rekord pro vozidla s přeplňováním a motory do 1,5 l.

Hybridy si obvykle s rychlostními rekordy nespojují, ale poslední dobou se začínají prosazovat i v autech vyloženě okruhového zaměření. Vzpomeňte si třeba na Porsche 918 Spyder a další. Volkswagen Jetta Hybrid ale moc sportovní není, i když potenciál evidentně má.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Na solných pláním v Bonneville se vozidlu podařilo stanovit nový oficiální rychlostní rekord pro auto s motorem do 1,5 l a s přeplňováním. Pod kapotou pracuje přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI o výkonu 150 koní, který spolu s elektromotorem pošle na přední nápravu výkon až 170 koní.

Maximální rychlost produkčního auta leží někde u 200 km/h, ale speciál pro Bonneville prošel drobnými úpravami. Dostal speciální pneumatiky, snížený podvozek a povinné bezpečnostní prvky jako ochrannou klec či brzdící padák. Přesto pro něj stále platí pravidla produkčních vozů, protože na pohonu se změnilo prakticky pouze odstupňování převodovky.

Výsledkem se nový oficiální rekord 299,842 km/h s nejrychlejším měřeným úsekem s hodnotou 301,184 km/h. Rekordní jízda se průměruje z dvou jízd oběma směry. VW Jetta Hybrid tak překonává svůj vlastní předešlý rekord.