Titulní obrázek

VW Multivan má výsuvnou ložnici

Upravený Volkswagen Multivan nyní nabízí společnost Doubleback z Cardiffu. Ze zádi vozu je možné vysunout modul, ve kterém se skrývá dvojice lůžek. Takto upravený Multivan se na britském trhu prodává za 54.995 liber, v přepočtu asi 1,6 milionu korun.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Zadní dveře se normálně dají otevřít a do auta se díky nim dají naložit zavazadla. Pokud se však stiskne to správné tlačítko, ze zádě velkoprostorového vozu se za 45 sekund vysune zhruba 2 metry dlouhý modul, zvětšující vnitřní prostor. Tento modul je vyroben z hliníku a stojí na dvou nožičkách, díky nimž je do něj možné naložit až 600 kilogramů těžký náklad. Pokud na nožičkách modul nestojí, je zde možné mít pouze 300 kg. V modulu na zádi se nachází sklopné dvoulůžko, které je za příplatek 445 liber (zhruba 13.200 Kč) možné doplnit výsuvnými úložnými zásuvkami.

Za dalších 995 liber (cca 29.500 korun) může být střecha modulu prosklená. O osvětlení celého vnitřku se starají diody. Ve střední části auta je umístěn kuchyňský kout, ve výbavě nechybí skříně, televize s DVD přehrávačem, dvojitý hořák od firmy SMEV, dřez, padesátilitrová lednice WEACO s mrazákem nebo odnímatelný a otočný stůl od společnosti Vohringer. Podlaha může být voděodolná, je zde ale možné položit koberec. V tomto prostoru se může posadit až šest osob, vedle lavice tu jsou i otočná přední sedadla, ze kterých je možné na přání vytvořit třímístnou lavici.

Dále je tu možné zvětšit vnitřní prostor pomocí zvedací střechy. Díky ní se může v „kuchyni“ postavit i dospělý člověk. Doubleback slibuje, že vnitřek auta si zákazníci mohou přizpůsobit podle vlastních požadavků. Firma je schopna splnit většinu požadavků. V nabídce jsou například přední sedadla čalouněná kůží (příplatek + 1.100 liber, tedy zhruba 32.600 korun). Dovnitř auta je možné naložit kolo, surfové prkno, motokáru i motorku. Za příplatek 325 liber (asi 9.600,-) je dodávána rampa.