Titulní obrázek

VW se chce stát největší automobilkou světa

Německá společnost Volkswagen AG začala uvažovat o koupi minoritního, nebo kontrolního podílu v malajské automobilce Proton. VW Group předpokládá, že díky koupi získá významný podíl na trzích v jihovýchodní Asii.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Ovládnutí těchto trhů by koncernu pomohlo s plány, které počítají s tím, že se VW Group stane největší automobilkou světa. Automobilka také chystá učinit nabídku na nákup části Protonu. V dlouhodobém horizontu je dokonce zvažována koupě celé malajské automobilky. Mluvčí Volkswagenu Eric Felber se k těmto zprávám odmítl vyjádřit. Němeký koncern by ovládnutím Protonu navíc získal přístup k Lotusu.

Britský malovýrobce je totiž nyní ve vlastnictví Protonu. Volkswagen Passat se mimochodem už v Malajsii montuje ve spolupráci se zdejším konglomerátem DRB-HICOM, většinovým vlastníkem Protonu. V budoucnu by v závodě DRB-HICOM mohly být montovány také modely Jetta a Polo. Volkswagen už v minulosti zvažoval, zda nekoupí v Protonu podíl.

Naposled se o možném nákupu podílu v malajské automobilce hovořilo před dvěma lety. Jednání však tehdy zkrachovala, bylo to i tím, že malajská vláda, tehdejší vlastník Protonu, chtěla, aby automobilka zůstala v malajských rukou. VW Group se chce stát v roce 2018 největší automobilkou světa. Dosáhnout chce ročního odbytu 10 milionů vozidel. Na cestě k těmto výsledkům by mělo pomoci právě i ovládnutí trhů v jihovýchodní Asii.